RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
18. aprill, 2022

Videod: Karukaamera suure kaliibriga külalised

Esimene video: Karu, hunt ja ulg


Karukaamera ette tuli esimene karu juba 9. aprillil, varahommikul mõned minutid enne kella 4.00. Lumele jäänud esikäpa jälje laiuseks mõõdeti loomal 14-15 cm. Keskpärase suurusega karu ehk.

Nooremapoolne ja häbelik hunt näitas end samuti korraks kell 00.52 ning üsna pea kümmekond minutit hiljem korraldas hundikari vägeva ja unikaalse kontserdi. Tasub kuulata…

Teine video: Tänahommikune ott

 

Täna varahommikul saabus karu kell 4.18 ja jõudis kaamera ees end näidata kolmel korral. Ei tea, kas see oli sama karu, kes käis 9. aprillil? Arvatavasti ikka oli, karul on ju ka oma “sõiduplaan” ja neil kahel korral jõudis loom siia üsna samal kellaajal.

Nii, et siis turvaliseks karu jälgimiseks metsikus looduses on antud tingimustes oluline ärgata veidi enne kella nelja ja arvutis karukaamera käivitada. Jah, poole päeva taguseid sündmusi saab ka järelvaadata.

Lisa kommentaar

Email again: