RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
29. aprill, 2022

Videod: Karu kaamera ees, hunt selle taga

Esimestel kordadel aprilli alguses ilmus karu kaamera vaatevälja nelja paiku hommikul. Viimastel päevadel on üks karu hakanud siin käima ka teistel aegadel ja mõnedel kordadel lausa valgel ajal. Olgugi, et siin piirkonnas on rohkem karusid, ei ole peale ühe isendi siia veel teisi jõudnud. See veel talvekarvas ja kaunis laia turjaga heas toitumuses isaskaru võib kaaluda hinnanguliselt 250 kg. Viimastel öhtutel-öödel käis ta siin mitmel korral toidupalakesi nihverdamas.          


Karu käib karukaamera ees ja seda on meil võimalus vaadata, aga seda, mis toimub kaamera taga, oleks jäänudki saladuseks, kui poleks Lõõla jahtkonna poolt üles seatud rajakaamerat, mis jälgib otse kaamera taga toimuvaid sündmusi. Viimase kaheksateist päeva jooksul on rajakaamerasse praktiliselt igal öösel tulnud üks noor hunt. Viimati pidasid hundid oma kontserti maha 26. aprillil, eks näis millal järgmine tuleb.

Lisa kommentaar

Email again: