RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
22. september, 2020

Video – Suurte kalade ootel

Lõhede ja meriforellide kudemisaeg pole enam kaugel. Keila jõe suudme lähistel asuva kalakaamera vaatevälja on juba sattunud mõlemast liigist üksikuid suuri isaseid kalu.
Isaslõhe

Vee temperatuur jões on hetkel veel liiga soe kudemiseks, kuid siiski esimesed “maakuulajad” on juba liikvele asunud. Täna on veesooja 13 kraadi ja see peaks masskudemiseks langema 4-6 soojakraadini. Näis siis, kui kiiresti täna alanud sügis jões vett jahutama hakkab ja kuna tuleb palju suuri lõhesid, kellel kõigil aasta kala aunimetus.  


Sagedased vihmasajud ei ole kalakaamera sõbrad. Selline ilm on ajanud mõnikord vee ikka lootusetult sogaseks, et just kui keegi ujuks – aga kes? Kui vesi vähegi selgineb siis kaamerapildis paistab, et Keila jões kalu on. Videos näeme esmalt kudemisajaks deformeerunud lõugadega suurt isast lõhet, peale ahvenat ja roosärge kahte vimba, siis veel roosärgi, seejärel ujus ülesvoolu neli säinast, kivi ette võttis igapäevaselt platsi forellitähnik.


Lisa kommentaar

Email again: