RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
22. september, 2020

Video – Mis kiskjakaameras uudist?

Kuskil, mitte väga kaugel metsas, lasti karu maha – karujahi hooajal. Seos karujahi ja kordi kaamera ees toimetanud karu vahel on selline õhkõrn, et peale kütitud otti pole juba tuttavaks saanud karu oma jalga siia raiesmikule tõstnud.  Pole teada, kui kohalik või juhuslik see karu üldse oli. Võibolla on varsti pikemalt tiirult tagasi või hoopis otsapidi Lätis.

Kaamera ette sattunud kiskjaloomade nimistusse on lisandunud metsnugis, üllatusena selles mõttes, et ta siia nii harva juhtub. Ridamisi päevi üllatas ronkade rohkusega, ühel hetkel paistis neid kaadris 27 ja hääle järgi otsustades jagus neid ka mujale. Kui ronkade seltskond rahulikult maast toidupalakesi otsisid siis paaril hommikul oli kuulda raiesmiku servas merikotkaste häälitsusi. Kotkastel läks kaks päeva aega olukorra ohutuks tunnistamisega enne, kui söandasid toidu juurde laskuda. Maas tegutsevad rongad on umbusklikult ümbrust seiravatele merikotkastele omamoodi turvalisuse garantii.


Kiskjakaamera külalisi Pärnumaal saame jälgida veel umbes kuu aga, seejärel viime kaamerajaama hirveplatsile Saaremaal.


Lisa kommentaar

Email again: