RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
13. detsember, 2019

Video – Kuidas kulgeb mägrakünkal?

Loomade liikumist mägrakünkal on olnud ka jõulukuu esimeses pooles. Viimati nähti mäkrasid viie päeva eest, 8. detsembri õhtul.

Väga ei usu, et loomakesed nüüd siis talveuinakusse end sättisidki. Nad olid küll veidi loiud, kolme nädala tagust erksust ja mängulist olemist viimati enam ei paistnud aga mine tea, ehk on juba täna õhtul jälle peale töönadala pikkust und uru ees puhanuna platsis.

Kaamose aeg on praegu ja sestap enamus loomi sattuvad uru juurde ikka pimedal ajal, aga nagu videost võib näha siis reegel see pole.

Kolm uut isendit, keda varem pole märganud, esitlesid end päevavalgel. Videopildis paistab noor metskits ja sama noor sokuke ning kärntõvest vaevatud sügelev rebane.

Kaelushiir kihutas kaarega mägraurgu ja halljänes on uru kõrval juba teeneline poseerija ning rasvatihane on uurinud mõnel korral varemgi kaamera optilisi seadmeid…


Lisa kommentaar

Email again: