RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
29. veebruar, 2024

Video: Hirv kaotas sarve otse-eetris

Kõige uhkemate sarvedega hirv, keda sellel hooajal hirveplatsil üldse näha sai, kaotas platsil pusklemise käigus neljapäeva öösel kell 1.30 oma parempoolse sarve. Loota, et midagi sellist otse kaamera ees juhtub, oli küll väga optimistlik, nii et see tuli justkui lotovõit.

Praegu on see küll alles esimene eksponaat, mis siin samas platsil hirvekaamera hooaega lõpetaval sarvenäitusel eksponeeritud saab, aga pole hullu, sarveheitmise aeg ju alles algas. Esimene sarved kaotanud nudipea ilmus hirveplatsile sel aastal küll üsna varakult, juba 13. veebruaril.


Möödunud aasta kevadisele sarvenäitusele õnnestus RMK jahindusspetsialistil Unol söödaplatsi ümbrusest kokku koguda lausa üksteist heidetud sarve. Näis, palju selle näituse jaoks õnnestub neid ehteid leida.

Hirvede sarvenäitus 2023. aasta kevadel.

Hirvepull, kes platsil sarve kaotas, on see sama loom, kelle sarved olid foto järgi hinnates pronksmedali väärilised. Nüüd seda sarvekrooni käes hoides ning lähemalt vaadates, hindas Uno sarve hõbemedali vääriliseks. See on igati klassikaline hirvesarv. Üheksaharulisel sarvel on kõik vaheharud ja silmaharu olemas ning uhke kuueharuline kroon.

Hirvepull

Videot vaadates paistab, et sarve kaotanud loomal on raske harjuda uue ja äkitsi tekkinud olukorraga, aga küllap see kestab lühikest aega. Nüüdseks võib ta olla juba nudipea ning hakata kohe kasvatama uusi, algul karvaseid sarvi, mis võivad kasvada kuni paar sentimeetrit päevas.

Põnev aeg see sarvede heitmise aeg, vaadake RMK YouTube kanalilt.

Isegi kaks rebast käis sarve uudistamas…

Lisa kommentaar

Email again: