RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
22. mai, 2014

“Vereta jaht” Hiiumaal

Möödunud nädalavahetusel toimus “Vereta jaht” Hiiumaal, kus 32 fotokütti jäädvustasid saarel elavaid loomaliike ja Hiiumaale iseloomulikke maastikke. Jahisaaki käidi noolimas isegi vee all.

Kohalikud, hästi metsaelu tundvad jahimehed olid fotoküttidele nõustajateks ja andsid suure panuse jahi õnnestumisse. Reede õhtust pühapäeva keskpäevani toimunud jahiretkedel sattus objektiivi ette põtru, hirvi, metssigu, metskitsi, rebaseid ning üks vana hunt ja uudishimulik hallhüljes. Hulgaliselt saadi pilte sookurgedest ja valgepõsk-laglede rändest ning paljudest teistest linnuliikidest. Erilist tähelepanu pälvis muidugi selle aasta jahiloom – kormoran. Muidugi, nagu ikka, saadi palju rohkem mälupilte, näiteks end hetkeks näidanud haruldasest euroopa naaritsast või ehk pöörase kiirusega veesilmast üle ujunud väga suurest nastikust. Mõned fotojahimehed, küsimuse peale saagi kohta. vaid muhelesid ega kõssanudki oma kaamerasse püütud vägevatest kaadritest. Ka neid same näha fotonäituse. “Vereta jahi” fotonäitus parimatest piltidest avatakse oktoobris RMK peakontori aatriumis Toompuiestee 24.

“Vereta jahti” korraldajad on RMK ja Overall Eesti AS.

Pildid Hiiumaalt

HirvKormoran – selle aasta jahiloomMerisk


Vana isashunt

 

Foto: Jaan Künnap


Lisa kommentaar

Email again: