RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
15. mai, 2014

Mägrakaamera

Hirved on tänaseks läinud värsketele rohumaadele ja kaamera juurde söödaplatsile neil enne sügist asja ei tule
Alates eilsest seadsime üles mägrakaamera, mis asub hirvekaamera asukohast umbes neljasaja meetri kaugusel metsas. Veel veidi silumist vajav kaamerapilt näitas eile õhtul mägra liikumist juba mõni tund peale selle töölehakkamist. Loomake oli pildil esimest korda kell 21.11 ja teine kord näitas end  täpselt tund aega hiljem. 

Loodetavasti õnnestub meil kaamera vahendusel jälgida mäkrade igapäevaseid tegemisi nende loomulikus ja inimese poolt häirimata keskkonnas. Hoiame pöialt, et ainulaadne tehniline lahendus edastab meile paksu metsa seest tõrgeteta veebipildi ja oleks ka põnev. Oleks eriti vägev, kui saaks teada mäkrade kohta midagi täiesti uut. Selles lootuses jälgigem mägrakaamerat.

Ei näe välja just tordilik – sitt mis sitt, kuid just see mitte esteetiline “mägrapeldik” lisas kindlustunnet, et siinne mägraurgudega mullaküngas on õige mägrakaamera asukohaks. Saame näha.Selline näeb välja mäkrade kodu ja selle ümbrus panoraampildis:

Lisa kommentaar

Email again: