RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
14. märts, 2017

Vaateid linnulennult Kirna luhtadele ja sealsetele ehitustöödele

1. veebruaril kirjutasin loodusblogisse väikse teate, et Alam-Pedja looduskaitsealal Kirna matkaraja ümbruses alustatakse 2016. aasta suvel valminud tööprojekti "Kirna luhtade ligipääsud" (Piiber Projekt OÜ, töö nr PP-15/6T) ehitustöödega. Projekt näeb ette ligipääsude loomist Pedja jõe lamminiitudele. Ehitustööd on täistuuridel käimas ning hetkel ei soovita matkajatel Pedja jõe paremal kaldal kulgevale matkarajale minna.

1.02.17 postitus: https://www.rmk.ee/metsa-majandamine/loodusblogi/alam-pedja-looduskaitsealal-algasid-tooprojekti-kirna-luhtade-ligipaasud-ehitustood

Hetkeseisu kaardistamiseks käisin eelmise nädala neljapäeval (9.03.17) ja selle nädala esmaspäeval (13.03.17) Kirnas drooni lennutamas ning tulemust saate uudistada allpool! Tähelepanelik silm tabab fotodelt kindlasti ka laiemaks raiutud ligipääsutrassid jm ehitustegevuse jäljed.

9. märts 2017:
Masinate rivistus ja Pikknurme jõe suubumine Pedja jõkke. Masinad on ootel (vesi tõusis vahepeal nii kõrgele, et masinad tuli väiksele põndakule üles rivistada ja loota-oodata veetaseme alanemist).

Vaated vaatetornile.Kraav, kuhu paigaldatakse kohe-kohe truup (vabandan, et pilt nii ülevalgustatud on).


Vaade matkaraja parkla suunas.


13. märts 2017:
Suuremad masinad saarelt pääsenud, Pikknurme jõgi suubub aga endiselt Pedja jõkke. Sõiduauto ootamas kuivemaid aegu.


Vaated vaatetornile. Päike on jõe juba lahti sulatanud!


Uus truu paigas!

Vaade matkaraja parkla suunas.

Musutamm!

Rippsild ja tugevdatud ligipääsutee.


Ning lõpetuseks lihtsalt üks kaunis vaade Pedja jõele (suunaga parklast üle tee ehk allavoolu) ning mitte nii kaunis vaade ajutisele ehitusmaterjalide laoplatsile.


Lisa kommentaar

Email again: