RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
01. veebruar, 2017

Alam-Pedja looduskaitsealal algasid tööprojekti "Kirna luhtade ligipääsud" ehitustööd

2016. aasta suvel valminud tööprojekti "Kirna luhtade ligipääsud" (Piiber Projekt OÜ, töö nr PP-15/6T), mis näeb ette ligipääsude loomist Pedja jõe lamminiitudele, ehitustöödega on algust tehtud.

Ehitustööde vältel võib Pedja jõe paremal kaldal kulgev Kirna matkaraja lõik olla täies ulatuses raskesti läbitav või lausa läbimatu. Seetõttu palume matkajatel sellega arvestada ning vabandame juba varakult tekkivate ebamugavuste ning silma riivavate vaadete eest (sest reeglina ei ole ehitustööd esteetiliselt ilusad ega paita silma)! Küll aga loob see tulevikus võimalused luhaniitude hooldamiseks ning saame seeläbi nautida lummavaid vaateid Kirna matkarajalt Pedja jõele ja kaunitele luhaniitudele.

Hea uudis on aga see, et Pedja jõe vasakul kaldal kulgev matkarada jääb ehitustöödest peaaegu puutumata ehk matkaraja alguses rajatakse vaid Puurmani - Jüriküla - Kirna teelt mahasõit luhaniitudele, kuid see ei tohiks kuidagi takistada ligipääsu matkarajale. Ning seal on võimalik matkarada kasutada vastavalt ilmastikuoludele kuni rippsillani.

Ehitustöid teostab Hanso MK OÜ (registrikood 11043389), töövõtja esindaja tööde läbiviimisel on Raivo Hõim  (tel: 512 9688; e-post: raivo@hansomk.ee).

Ehitustööde lõppkuupäevaks on sätestatud 31. oktoober 2017. a. 

Küsimuste korral võib pöörduda RMK Looduskaitsetalituse looduskaitse tööjuhi Silver Näkk’i (silver.nakk@rmk.ee, tel 503 0785) või RMK Looduskaitseosakonna looduskaitsespetsialisti Leevi Krumm’i (leevi.krumm@rmk.ee, tel 569 45 215) poole.


Lisa kommentaar

Email again: