RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
30. juuli, 2014

Teistmoodi Soomaa

Sellel aastal on olnud Soomaa natukene teistsugune kui eelnevatel. Loodus on mänginud vingerpussi ja jätnud kevadel ilma viiendast aastaajast – üleujutavast suurveest.

Nüüd juulikuu lõpus oli juba võimalik Raudna jõe sängis saabastega jalutada ilma, et need märjaks oleks saanud. Nii oli vähemasti Raudna jõe vägeva Upsi tamme juures oleval jõelõigul, kus külitasid kuivale jäänud vesikupud. Jõgedest on saanud mõneks ajaks nired ja kraavid jäänud täitsa kuivaks – Soomaa jaoks haruldane vaatepilt, mis vääriks oma silmaga vaatamist.

Soomaal seikleja peaks nüüd põuasel ajal ära käima RMK Soomaa looduskeskuses ja vaatama kontrastiks siin eksponeeritud fotosid 2010. aasta kevadisest suurveest, mis  on olnud viimase saja aasta jooksul kõrgeim. Looduskeskuses on muudki põnevat: Saima Kuill-Jänes’e akvarelltehnikas loodusmaalid, Voldemar Luhti nikerdatud hobused erinevaid töid tegemas, topiseid jpm. Siit saab kaasa võtta Soomaal liikumiseks väga vajaliku kaardi, kus on näidatud puhkekohtade, vaatlustornide ja matkaradade asukohad.


Lisa kommentaar

Email again: