RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
31. juuli, 2014

Öördi

Öördi raba idaservas asuva Öördi järveni saab metsaonni juurest mõnusalt jalutada mööda õpperada, mille pikkus on veidi üle kilomeetri.

Metsast raba serva jõudes viib edasi laudtee kuni järveni, mis on ainukene rabajärv Soomaa rahvuspargi sooderikkal maal. Öördi järv ongi jäänukjärv, mis on alles jäänud suure veekogu soostumise tagajärjel. Rabajärve kaldal asuvad kaks platvormi, kus on võimalik nautida järve või ehk püüda kala. Soojärvedele omane happeline vesi pole küll sobiv eluks enamikele kalaliikidele, kuid Öördi järves võivad siiski õnge otsa jääda ahvenad, haugid ja särjed.

Öördi raba on kuulus oma jõhvikarikkuse poolest. Minu meelest on raba kõige kenam ja üllatavam varajastel hommikutundidel, olgu siis jõhvikaid korjates, kala püüdes või niisama.

Ahven

Haug


Särg

Öördi raba

Öördi järv

Öördi metsaonn

Lisa kommentaar

Email again: