RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
23. september, 2015

Öö enne sügist

Kalendrisuve viimane öö tuulevaiksel Saaremaal asuval hirveplatsil möödus häälekalt – eriti kella 22-23 vahel. Loe edasi ja kuula saateks heliklippi alltoodud videost!

Helipildis kuuleme mitmeid hirvepulle möergamas-jorisemas, kõik ikka omal viisil. Neist paar looma olid siinsamas söödaplatsi lähedal teineteisele selgitamas, kui kõvad nad on ja kes ikkagi kõvem on. Lisaks pullide vägevale häälele on kuulda ka pusklevate loomade sarveklõbinat. Kaugemal teevad häält kodukaku emas- ja isaslind.

Nii need hirved praegu toimetavad ja ei tee väljagi sellest, et söödaplatsil ootavad maitsvad õunad ja pinnaselohk, kus jooksuajal hirvepulli kombel võiks end mudaseks püherdada. Hirved võiksid ju endid 30-50 meetrit nihutada, et meiegi näeks, kuidas neil see toiming täpselt käib.

Pole hullu, hirvede jooksuaeg kestab veel oktoobri keskpaigani ja selle aja jooksul võib mõndagi põnevat peale pulmaheli ka neist endist videopildile jääda. Jälgime neid pimedal ajal.

Kindel see, et peale jooksuaega on loomad väga näljased ja söödaplats saab neile taas igapäevaselt käidavaks paigaks.

PS. Pole valja olla väga tähelepanelik, märkamaks hirveplatsil söödalavatsit. Uno seadis selle riistapuu siia metssigade pärast, et need kohe kõike söödavat nahka ei paneks. Käivad need ju siit tiiru läbi pea igal ööl.

Värvikat sügise algust!


Lisa kommentaar

Email again: