RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
12. detsember, 2019

Maasika raba ülevoolupais

Käesoleva aasta esimeses pooles valmis Luitemaa looduskaitsealal Maasika rabas suur ülevoolupais, mille tulemusena kujuneb endise turba freesväljaku asemele tehismärgala.

Kevadisest lume sulamise veest ei piisanud, et vesi ülevooluni tõuseks. Täna kuuleb vee pahinat juba kaugemalt. Veetase on kõrgemgi, kui projekt ette nägi ja seda üpris üllataval põhjusel. Kobras ei ole paisutuse kõrgusega rahul ja on ülevoolule oma veetõkke peale ehitanud. Koostöö missugune!Lisa kommentaar

Email again: