RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
22. jaanuar, 2020

Kevadekuulutajad on alustanud juba jaanuarikuus

Sotsiaalmeedias postitatakse järjest pilte n-ö kevadekuulutajatest. Pilte on sinililledest, nastikutest, näsiniintest, lumelilledest jms. Ka mulle on silma jäänud mõned kevadekuulutajad keset jaanuarikuud. Erakordselt soe talv on mõnele mõjunud petlikult.


20. jaanuar 2020 - õitsev nurmenukk Saaremaal Kahtla poolsaarel loopealsel. Nurmenukk peaks õitsema mai algusest juuni keskpaigani.

17. jaanuar 2020 - karikseened Saaremaal Väljamõisas. Karikseen on esimesi kevadisi seeni.


22. jaanuar 2020 - õitsev sarapuu Pärnumaal Nedrema puisniidul. Pildil on isasõied, kuid emasõied olid ka iga hetk puhkemas. Sarapuu õitseb varakevadel, enne lehtimist.

Lisa kommentaar

Email again: