RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
18. aprill, 2019

Kassikakk Penijõel

Penijõe ääres olev koprakaamerapilt pakkus meeldiva üllatuse ja kindla tõendi, et Matsalus on haruldane kassikakk endiselt olemas.
Kobrastele närimiseks pandud püstine haavatüvi sai ühel õhtul kassikakule sobivaks vaatluspaigaks. Siin lagedal maastikul on muidugi meie suurimale kakule vähe häid varitsus-vaatluskohti, ehk võtab selle posti omaks ning tuleb jälle.

Kassikakke on Eestis nii väheks jäänud, et ka läbi looduskaamera sellise harulduse nägemine saab olla ainult erakordne juhus ja põnev vaatlus, neid elab meil hinnanguliselt veel vaid vähem kui 50 paari.

Eestis elab kassikakk veel peaasjalikult rannaluidete piirkonnas Pärnumaal, Saaremaal, Hiiumaal, Läänemaal ja Harjumaal ning suuremates soomassiivides, kus esineb linnurikkaid rabajärvi. Kesk- ja Lõuna-Eestis on säilinud vaid üksikud elupaigad.

Harilikult maapinnal pesitseja kassikakk on siinkandis varematel aegadel pesitsenud ka Penijõe lähedal oleval Kloostri mõisa vanadel varemetel ja merikotka pesas kaugemal Höbringis. Arvata võib, et videost nähtud isendi elukoht asub Matsalu metsas. 


Lisa kommentaar

Email again: