RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
25. mai, 2022

Karupojad karukaameras

Siinsetes Väätsa ja Lõõla karulaantes karude puudust ei näi olevat. Jahimeeste rajakaamerad saadavad tihedalt pilte karudest ja tihti ka ilvestest nii pimedas kui valges. Selles piirkonnas liigub ringi vähemalt neli karuperet. Ühel emal on neli teise aasta poega, teisel kolm teise aasta poega, kolmandal kolm selle aasta poega ja neljandal kaks selle aasta poega. Samuti on nähtud üksikuid emaskarusid, kes arvatavasti osalevad praegu kestval jooksuajal ning sünnitavad tuleval talvel. Suuri isaskarusid on kaamera ees käinud kindlasti kaks erinevat looma.
Noor emakaru
Isakaru
Isakaru

Arvukatest karuperedest on jõudnud kaamera ette väga heas konditsioonis karuema oma kolme toreda valgekraelise pojaga. 23. mai hommikul kell 10.26 nad kohale jõudsid ja toimetasid kaamera lähistel ja selle ees umbes poole tunni jagu.

Möödunud talvel sündinud väikesed pojad toituvad praegu veel emapiimast ja kõrvale naksavad värskeid mahlaseid võrseid. Need karupojad siin kaamera ees aga püüdsid juba pekitükke lätsutada. 

Ilves on paaril korral ka karukaamera eest läbi jalutanud, rajakaamerate piltide järgi otsustades on ka ilveseid siin kandis kõvasti liikumas. Kilomeetri kaugusel söödaplatsil sattusid vastasseisu ilves ja kährik, kährikul väga hästi ei läinud. 

Ilvese ja kähriku vastasseis

Paari-kolme kilomeetri kaugusel kaameraplatsist jalutas 12. mail veel poegimata ilves, tänaseks peaks ta oma poegadega siin lähistel toimetama ja ehk näitab end meilegi. 

Tiine ilves

Ka hundid pole siit metsast ära liikunud, 23. mai õhtul kell 22.45 lasid soed taamal oma ulgumisel kenasti kõlada.

Lisa kommentaar

Email again: