RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
23. juuli, 2020

Karu raiesmikul

Seekord ajas ott oma karuasju kaamera ees pikemalt, enne keskööd tatsas loom pimedusest kännu juurde ja tehtud-mõeldud, lükkas paku kännu pealt minema.

Varasemast juba tuttava karu saatjaks oli verinoor rebane, kes paistis olevat suure looma tegemistest nii huvitatud, et tükkis teisele ohtu hoomamata päris selja taha ja hiljem lippas talle järele. 

Varahommikul, poole viie paiku, saabus sama ott jälle ja toimetas hommikuvalguses raiesmikul kaamera ees ja -taga üle poole tunni, jõudis muu hulgas vastu väga jämedat mändi selgagi toetada ja taevassegi vaadata – uudishimulikku noorrebast enam karu saatjaks polnud.


Kommentaarid

01 .august, 2020
Hubert Kaasik
Väga hea video. Oti tegemised hästi näha. Tublid olete.
02 .august, 2020
Ott
Karu otsib oma kodu taga mille truud rmk jüngrid Maha on saaginud!
Kas te ise pole mõelnud,et liiale on mindud metsade hävitamisega?
Kurask põdrad ja karud joosevad least tallinna ja te imestate miks?
Kurask te olete nende kodud hävitanud ja nende territoorium on vähenenud ja sells pärast ongi looked linnas!
Kurask inimene looduse kroon?
My ass ,tavaline parasiit kes hoolib ainult oma kukkrust ja kiidab takka oma tegu!
Ma rmk asemel ei julgeks oma laastamis tööd metsas nii eksponeeridagi!
Häbi lihtsalt vaadata sellist mama!

Lisa kommentaar

Email again: