RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
23. juuli, 2020

Karu raiesmikul

Seekord ajas ott oma karuasju kaamera ees pikemalt, enne keskööd tatsas loom pimedusest kännu juurde ja tehtud-mõeldud, lükkas paku kännu pealt minema.

Varasemast juba tuttava karu saatjaks oli verinoor rebane, kes paistis olevat suure looma tegemistest nii huvitatud, et tükkis teisele ohtu hoomamata päris selja taha ja hiljem lippas talle järele. 

Varahommikul, poole viie paiku, saabus sama ott jälle ja toimetas hommikuvalguses raiesmikul kaamera ees ja -taga üle poole tunni, jõudis muu hulgas vastu väga jämedat mändi selgagi toetada ja taevassegi vaadata – uudishimulikku noorrebast enam karu saatjaks polnud.


Kommentaarid

01 .august, 2020
Hubert Kaasik
Väga hea video. Oti tegemised hästi näha. Tublid olete.

Lisa kommentaar

Email again: