RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
20. märts, 2023

Kanakullide tegemised

Kanakullikaamera vahendusel saame jälgida linnakullide pesaelu ka sellel pesitsusajal Tartus RMK kontori taga aiandis. Kanakullid Ruudi ja Alla on siin ca 70 aasta vanuses väikeses männipuistus edukalt pesitsenud kahel aastal. Neil sündisid ja kasvasid suureks mõlemal pesitsusaastal neli poega.

Veebruari lõpus toimunud kaamera käivitamisel olid kohal ka ajakirjanikud. Foto: Kaidi Jõesalu

Möödunud hooajast saime teada, et Alla munes esimese muna kullipessa 27. märtsil.

Lumine Alla eelmisel kevadel pesal haudumas.

Nüüd on kullipesas tekkinud probleem selles, et hoolas Ruudi on pesa pununud väga hoogsalt ja see on kasvatatud nii kõrgeks, et pesapõhja enam kaamerast nähagi pole ning ei pruugi märgatagi, kuna esimene muna pessa pudeneb. Aga eks seda võib ju välja lugeda Alla käitumisest, kui ta ühel päeval ikka pessa istub ja seal mõnda aega püsib, siis võib arvata, et suure tõenäosusega on esimene muna munetud. Ega ta sinna niisama istuma ehk ei lähe.

Ruudi pesa ehitamas.

Seni on Alla käigud pesa juurde olnud harvad, tema käib Ruudi tööd kontrollimas, kas ikka kõik sobib ja vahest on ta ise mõned oksaraodki omameelest paremini paigutanud.


Näis siis, kuidas sellel kevadel linnakullidel läheb ning mida uut saame nende väga varjatud eluviisiga lindudest veel teada.

Kommentaarid

27 .märts, 2023
Liselle Kaugerand
Tere

Lisa kommentaar

Email again: