RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
15. märts, 2023

Hirvesarved kaovad jälle otse-eetris

Hirvedel on käsil sarvede heitmise kõrghetked. Esimesed vähesed pullid jäid nudipeaks juba veebruari teises pooles ja neil on nüüd juba peas kiiresti kasvavad karvased sarvehakatised. Viimastena heidavad oma väheldased sarved noored hirvepullid mai alguses.

Täna öösel pudenes sarv selle metsa ühe uhkemate ehetega hirvepulli peast, teda kutsutakse hirvekaamera vaatajate hulgas Rolandiks.

Hirv nimega Roland enne sarve heitmist.

Sarve kukkumise hetk.

Täna hommikul aga juhtus see, mis ei pidanuks juhtuma ning pole eetiliselt aktsepteeritav. Lihtsalt üks suvaline tüüp tuleb, varjates nägu, platsile ja jalutab koos sarvega minema. Seda on varemgi juhtunud. Tõsi, riigimetsast võib igaüks sarvi korjata ja ka sarveotsijaid on nähtud söödaplatsi ümbruses ringi luusimas ning see ei saa olla taunitav. Kui aga tuleb keegi võõras otse-eetrisse ja võtab sarve, siis on see selgelt jultunud tegu. Aga nagu hirvekaamera vaatajate vestlusringis kirjutati, on igal oinal oma mihklipäev.


Uno on leidnud platsilt ja selle ümbrusest seni 7 sarve ning peale sarveheitmisaega saab leitud sarvedest üks kena väljapanek. Sinna on lisaks sarvedele nüüd planeeritud ka foto sarvekratist. Aga anname talle muidugi võimaluse see sarv võetud kohta tagasi viia, ikka varjatud näoga – siis jääb krati foto sahtlisse.

Kommentaarid

27 .märts, 2023
Marx
"Tõsi, riigimetsast võib igaüks sarvi korjata ja ka sarveotsijaid on nähtud söödaplatsi ümbruses ringi luusimas ning see ei saa olla taunitav. Kui aga tuleb keegi võõras otse-eetrisse ja võtab sarve, siis on see selgelt jultunud tegu."

Ma ei saa aru. Riigimetsast võib sarvi korjata, aga miks too tüüp siis ei tohtinud? Mis selle juhtumi puhul siis teisiti oli? Sellepärast, et oli otse-eetris? Et siis sarvi võib korjata igaltpoolt mujalt, välja arvatud sealt, kus kaamera otseülekannet teeb?

Lisa kommentaar

Email again: