RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
07. juuli, 2014

Hommikune mäger

Mägrapaar toimetab mägrarütmis nii nagu nad vabas looduses segamatult seda on harjunud tegema.

Kaamera on urgude juures näidanud elavat pilti alates 14. maist – veidi vähem kui kaks kuud. Nähtu põhjal teame nüüd, et mägrad on toimekad loomad ja ei peesita uru ees päikese- ega kuuvalguses ja neid ei näe väga sageli. Selle aja jooksul on mägrapaar kohendanud oma urgu sealt mulda laias kaares välja kraapides ja pesasse toonud kuiva vooderdusmaterjali. Neid on nähtud uru kõrval ka paaritumas. Tavaliselt aga saab neid silmata urgu sisenemas ja sealt kiirelt ning kindla sihiga väljumas. Kogu mägrakaamera toimimise ajal on mitmel korral “mägramaja” tagant läbi jalutanud hirvi ja põtru ning korra urge käinud uudistamas kährik.

Saaremaa radio “Kadi” pakkus otse-eetris välja emasmägrale nimeks Kadi. Tõepoolest kena nimi mägrale, kes elab Saaremaal. Meil on siis mägrad Kadi ja …….. Kas keegi pakub?

Lisa kommentaar

Email again: