RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
18. aprill, 2016

Hirvekaamera vaheaeg

Hirvekaamera lõpetab hooaja. Punahirvede tegemisi saame jälle jälgida alates septembrist, kui põldudel ja metsas kostuvad taas hirvepullide võimsad pulmamöirged ning rivaalitsevate loomade sarveklobin.

Söödaplatsi külastanud paarikümne pealise hirvekarja suurim pull Huubert heitis sellel aastal oma sarved juba veebruari keskel, mai keskpaigaks on vanad sarved pudenenud ka karja noorimatel liikmetel.

Möödunud aasta alguses mitmel korral söödaplatsid käinud salapärane karvane hirv end hiljem pole näidanud. Võrreldes eelmise talvega külastasid hirvelehmad söödaplatsi harva, küllap oli neil piisavalt söögipoolist kuskil mujal.

 Kaamerasse kostuvaid helisid kuulates saime teada, et esimesed Saaremaale saabunud sookured kluugutasid juba veebruaris. Sõtkaste ja luikede tiivavihinat võis kuulda nii valges kui pimedas. Saaremaal arvukas kodukakk lendas aeg-ajalt ka söödaplatsile, helipildis lisasid kakuhuiked vürtsi hirvede pulmahelidele ja sookurgede häältele.

Seniks põnevaid elamusi mägrakaamera ees!

PS Hirvekaamera öine pilt läks veebruaris kehvemaks seoses kaamera ümber- paigutamisega mägralinnaku juurde ja hirveplatsile sai sama kaamera, millega 2014. aastal alustasime. Sel ajal oma hinnaklassi tipus oleva ööpildiga kaamera on tänaseks kvaliteedis jalgu jäänud. Infrapunapilti edastavad sensorid on nüüdseks kordades tundlikumaks muutunud. Sügisel on hea pilt ka öösel.


Lisa kommentaar

Email again: