RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
11. detsember, 2014

Hirvekaamera ette jäi korraga 16 hirve

Hommik, kell on 6.40. Esmalt saabub loomade söödaplatsile neljane seltskond hirvelehmi ja vasikaid, seejärel hirv Huubert kolme lehmaga.
Platsi serva lisanduvad veel kolm noort pulli ja siis veel mõned, kuni neid saab ühel hetkel kokku lugeda lausa 16. Sellist suurt seltskonda pole RMK hirvekaamera ees enne nähtud! Kui palju neid veel kaamera haardest välja jäi? Juba varem tuttavad kuue- ja kaheksaharuliste sarvedega pullid kaamerapilti ei sattunud – küllap olid nemadki siinsamas. Kindlalt võib aga väita, et söödaplatsi on külastanud sel hilissügisel vähemalt 18 erinevat hirve.

Hirved näitavad end kaamera ees rohkem ööpimeduses, päevavalgel on platsil sageli näha ringi sibamas hiirt, seltskonda rasvatihaseid ja paari pasknääri.


Lisa kommentaar

Email again: