Kuum teema: talvine metsapuhkus 09.01

Liikumine värskes õhus on hea igal aastaajal. Talvel, kui päevad lühikesed ja päikest põhjamaiselt vähe, annab iga värskes õhus veedetud tund parima kaitse meid kimbutama kippuvate viiruste vastu.
Valdav osa RMK puhkealadel asuvatest radadest ja objektidest on külastatavad ka talvel. Enne metsaminekut soovitame uurida võimaluste ja hetkeolude kohta konkreetsest looduskeskusest.

Möödas on aeg, mil talised spordialad piirdusid suusatamise, kelgutamise ja uisutamisega. Lisandunud on mitmeid põnevaid asju – tõukekelgu- ja räätsamatkad on vaid mõned neist. Uudiskirjast leiate nende kohta infot ka Kiidjärve-Kooraste puhkeala tutvustusest.

Nädalalõppudel tasub võtta kokku pere, kaasa head sõbrad ning võtta ette retk talvisesse metsa. Avastamisrõõmu pakuvad nii metsloomade-lindude jäljed lumel kui ka talvised hääled. Peale metsaskäiku maitseb kaasavõetud võileib ja lõkkekohas keedetud tee hoopis eriliselt!

Kindlasti leiab lund Lõuna- ja Põhja-Eestist. Võimalused talviseks ajaveetmiseks on seal mitmeid:

  • Suusatada-kelgutada saab Põlvamaal, RMK Kiidjärve-Kooraste puhkealal. Samas kandis asuval RMK Haanja-Karula puhkealal sobivad talviseks matkaks nii Soontaga kui Pähni õpperada.
  • Tallinnast mitte kaugel on RMK Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala, kuhu saab sõita ka rongiga. Seal asuv Kõrvemaa matka- ja suusakeskusest leiab erinevaid radu (3,5 ja 10 km). Kümnekilomeetrine Presidendi suusarada saab alguse lausa Aegviidu raudteejaamast. Täpsemat teavet saab RMK Aegviidu looduskeskus-teabepunktist telefonidel 604 7212 või 5344 0549. Teabepunkt on avatud ka talviti, iga päev kella 9-16ni. Suuski saab laenutada Albus, Valgehobuse mäel ja Kõrvemaal. Uuri lisaks www.korvemaa.ee või www.albu.ee.
  • RMK Põhja-Eesti puhkealal saab suusatada Oandu-Võsu matkarajal alates Võsust ca 2-kilomeetrisel ettevalmistatud rajal. Rada sobib ka talviseks metsamatkaks. Käia tasub ka 1-kilomeetrisel Koprarajal.

RMK looduskeskuste kontaktid leiate siit. Kogu Eesti lumeolude kohta saab värsket infot www.ilm.ee/suusailm.

Toredaid elamusi talvises metsas!