Vastlamängud metsas 09.03

16. veebruaril toimus Hiiumaal Metsapere metsaonni juures lõbus vastlapäeva üritus koos traditsiooniliste vastlapäeva tegevustega.
Vallarahva abiga oli vastlamängudest osa saama tulnud suurem osa Lauka kooliperest. Vastlapäevale omasel liulaskmisvõistlusel käis tihe rebimine, kuid lõpuks said võitjad selgitatud ja auhinnad jagatud.
Kui lumes küllalt trallitud, võis sooja saada lõkkel podisevast vaarikavarreteest ja kehakinnituseks magusat kuklit peale haugata.
Seajalgu küll ei pakutud, aga ehtsat vastlavurri meisterdada ja vurritamise võistlust pidada sai küll. Enamikule oli üllatuseks, et ühest seast saab ainult 8 vurriluud ja vastupidiselt nööbivurrile on luuvurril ainult üks auk nööri pistmiseks. Nii mõnigi poiss arvas, et nüüd tuleb ema sülti keetma panna, et saaks vurre meisterdada.
Vurride vurina lõppedes võisid soovijad proovida ka kada ajamist. See tänaseks unustatud vastlakomme oli kõigile võõras. Halva kotti ajamisest ja metsa kihutamisest olid eriti huvitatud just õpetajad ja metsa aetud see ka sai. Lustlikke kadaajajaid peaks nüüd ees ootama ainult hea aasta.

Vaata ürituse galeriid siit.