Advendiaja askeldused 15.12

5. detsembril korraldasid RMK loodushoiu osakond ning Lihula Muusika- ja Kunstikool perepäeva „Advendiaja askeldused“.
Perepäeva eesmärgiks oli tutvustada kõigile huvilistele Eesti rahvamuusika ja rahvapillide ajalugu ning pakkuda võimalust valmistada ise jõuluehteid, kaarte ja kingitusi.
Rahvapille tutvustasid ja musitseerisid Marju Varblane ja Margus Põldsepp Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsist. Üheskoos lauldi regilaulu, uuriti kandleid, parmupilli, viiulit torupilli ja lõõtsa. Iga pilli tutvustuse juurde kuulusid loomulikult ka muusikapalad.
Peale väikest pausi tehti üheskoos osalejatega rahvamuusikat. Kuna kohal olid mitmed muusikakooli õpilased ja õpetajad ning muusikahuvilised, pandi kiiresti kokku väike rahvamuusika ansambel. Peale väikest juhendamist ja kokkumängu võiski nautida ühist esitust. Üheskoos tantsiti veel vanu tantsumänge ja juhendajatel oli osalejateltki üht teist õppida – kuidas mõnda tantsu Läänemaal on tantsitud.
Peale väikest teepausi avati RMK loodusfotokoolituse "Vaheajal loodust pildistamas" õpilaste fotonäitus. Näitust saab selle aasta lõpuni näha Lihula Muusika- ja Kunstikoolis. Kevadel Matsalu Looduskeskuses Penijõel.
Peale näituse avamist läks usinaks meisterdamiseks. Võimalik oli tegutseda mitmes erinevas töötoas. Valmistada tilgatrüki tehnikas jõulukaarte, voolida savist kingitusi, meisterdada paberist kuuske, punuda õhukestest puidust laastudest kaunistusi, teha nõelviltimistehnikas kingitusi ja kaunistusi, valmistada vildist ja pärlitest ehteid, valmistada kuuseküünla aluseid ja kuuseehteid. Meisterdamist ja pusimist jagus hulgaks ajaks ja tagasiside põhjal said osalejad palju uusi huvitavaid ja lihtsaid ideid, kuidas ise jõulurõõmu valmistada.

Perepäevast võttis osa 54 inimest. Kokkuvõtteks võiks öelda, et kõige suurem rõõm on üheskoos isetegemise rõõm ja et lihtsates asjades peitub võlu. Ilusat jõuluaega kõigile!

Vaata ürituse galeriid siit.