Matkapäev Sakala teel


14. märtsil algusega kell 10.00 toimub Viljandimaal Sakala tee matkarajal traditsiooniline matk "Sakala teel". Üritust korraldavad RMK Sakala puhkeala ja C. R. Jakobsoni Talumuuseum.

1961.aastast alates korraldatud Sakala tee matk kulgeb mööda metsateed Kurgja ja Vanaõue vahel, mida mööda C.R. Jakobson käis Viljandisse ajalehte toimetama. Matka pikkus on 12, 2 km ja seda võib läbida nii jalgsi kui suuskadega. Meid saadavad kogenud matkajuhid, kahes puhkekohas pakume teed ja karaskit. Kurgjal ootab kõiki soovijaid 25 krooni eest soe supp. Kohapeal võimalus tutvuda talumuuseumi tegemistega.

Osavõtjate vahel loositakse välja RMK Loodushoiuosakonna ja C. R. Jakobsoni Talumuuseumi meeneid ning peaauhinna on välja pannud Vanaõue Puhkekeskus –
"Päev Navesti jõel ja õhtu traditsioonilises Eesti suitsusaunas Vanaõue Puhkekeskuses" 2-le. Paketis sisaldub: kanuumatk marsruudil Vanaõue-Pikkmetsa, õhtu suitsusaunas, suitsusaunas suitsutatud Vanaõue mahe lambaribid.

Tellitud bussid väljuvad Vändrast ja Viljandist:
  • Vändrast kell 09.30 Vanaõuele. Sama buss viib matkajad Vändrasse tagasi.
  • Viljandist kell 09.20 Vabaduse platsilt. Sama buss viib matkajad Viljandisse tagasi.

Koht bussis maksab kooliealisele lapsele (kuni 18 aastat) 10 krooni, täiskasvanule 25 krooni.
Isiklike autodega matkale minejad saavad oma autod jätta Vanaõue puhkekeskuse parklasse ning pärast toob buss nad Kurgjalt Vanaõuele tagasi (10 krooni).

Matkaks palume registreerida aadressil info@kurgja.ee või telefonidel 445 8171, 524 5054. Registreerimisel palume ka teatada lõunasöögi- ja transpordisoov (missugusest punktist) ning matkamise liik (jalgsi või suuskadega).

Lisainfo telefonil 513 2994 (Ly Laanemets).