40 aastat laulvaid metsamehi: Forestalia tähistab 40. juubelit 07.09

Eesti metsatöötajate meeskoor Forestalia, kes on läbi aastate olnud vabariigi kümne parima koori seas, tähistab 8. septembril oma väärikat 40. juubelit.

Forestalia meeskoori juhatuse esimehe Tõnu Naha sõnul tähistatakse ümmargust sünnipäeva isekeskis töövõite meenutades, aga peagi esinetakse kontsertidega ka Rapla, Viljandis ja Tartus. Kuna kooris laulab metsamehi üle kogu Eesti, ei olegi Naha sõnul kokkusaamine alati lihtne.

“Eks meie visadus, ühised huvid looduse ja metsanduse vastu ning lõbus seltskond on aidanud kooril kõik need aastad püsida,” lausus Naha ning lisas, et kokku laulab kooris praegu 45 meest, kelle seas on nii RMK töötajaid, erametsaomanikke kui ka lihtsalt rohelise mõtteviisi järgijaid.

Forestalia asutati 1972. aastal tolleaegse metsamajanduse ja looduskaitse ministri Heino Tederi ettepanekul ning selle tuumiku moodustasid Tartu Akadeemilise Meeskoori vilistlased. “Sellest ajast saati oleme osa võtnud kõigist üldlaulupidudest, meestelaulupäevadest ning jõudnud kümne Eesti parima meeskoori sekka,” rääkis Naha ning lisas, et veel tänagi kuulub koori neli asutajaliiget – peadirigent Alo Ritsing, endine koori esimees Ülo Tamm, Väino Rei ja Agu Treial. Koori dirigeerivad ka Kadi Ritsing ja Kuno Kerge.

Forestalia liikmete vormiks on metsameeste roheline munder noodivõtmega lõkmel. Peakatteks roheline sulega kaabu, mis on alati rongkäikudel ja väliüritustel rohket tähelepanu äratanud. 2007. aastal anti Forestaliale Eesti Kooriühingu poolt Aasta koori tiitel.

Forestalia kontserdid toimuvad:

21. septembril Rapla Ühisgümnaasiumis ja Rapla Kultuurikeskuses
12. oktoobril Viljandi Kesklinna Koolis
20. oktoobril Tartu Ülikooli aulas

Lisainfo:
Tõnu Naha
Forestalia juhatuse esimees
Tel: 513 1052
E-post: tonunaha1@gmail.com