XIII Vereta jahi võitis Indrek Ilomets  12.11

Seekordses loodusfotograafide jõukatsumises tunnistati parimaks pildikütiks Indrek Ilomets, kelle saagiks oli pilt uruhiire kinni püüdnud soo-loorkullist. Indrek pälvis konkursi võitja au juba teist korda: ka 2008. aastal valiti parimaks sama fotograafi poolt esitatud foto emisest, kes koos põrsaga üle metsatee kiirustab.

Vereta Jahi korraldaja, Loodusmuuseumi zooloogiaosakonna juhataja Tiit Hunt ütles, et võidutöö valikul sai žüriile otsustavaks asjaolu, et Ilometsa tabatud kanakull on muutunud tänapäeval Eestis väga haruldaseks ja jäänud pildile liigile loomupärases tegevuses. Tänavuse fotojahi saaklooma metsnugist aga ei õnnestunudki korralikult tabada. Jahtida võis kõike ja kõikjal - nii vees, õhus kui maal.

Eriauhinnad pälvisid veel Ingmar Muusikus (RMK auhind), Egert Tavita (Looduse Omnibussi auhind), Maldon Ots (ajakirja „Eesti Jahimees“ ja Eesti Jahimeeste Selts auhinnad),  Heiko Kruusi (ajakirja „Looduse sõber“ auhind), Jaan Künnap (ajakirja „Eesti Mets“ auhind), Kart Tammiste (ajakirja „Eesti Loodus“ auhind) .

Fotojahi käigus tehtud piltidest on
žürii valikul kokku saanud näitus, mis iseloomustab Anguse jahipiirkonna maastikke ja selle asukaid. Näitus jääb avatuks Eesti Loodusmuuseumis (Lai tn 29a, Tallinn) kuni 5. detsembrini.

 XIII Vereta jaht toimus tänavu maikuus Ida-Virumaal, Tudus, RMK Anguse jahimajandi maadel. Vereta jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks on fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, vaid vaiksed kaameraklõpsud. Fotokaameratega hiiliti ja varitseti väärilist saaki varavalgest hilisõhtuni.

Loomafotovõistlust Vereta Jaht korraldatakse alates 1997. aastast. Varasematel aastatel on jahiloomaks olnud sokk, metssiga, kobras, metskits, põder, karu, ilves, teder, metsis, mäger ja saarmas, metsis ja teder.

Võistluse korraldajateks on  RMK, Eesti Loodusmuuseum ja Overall Eesti AS. Koostööpartnerid on ilm.ee,  MTÜ Loodusajakirjad, ajakiri Eesti Jahimees, Eesti  Jahimeeste Selts,  Looduse Omnibuss.

Lisainfo:
Tiit Hunt
Eesti Loodusmuuseumi peazooloog
telefon 506 7488
e-post tiit@loodusmuuseum.ee

Jaan Mitt
RMK jahimajandusosakonna juhataja asetäitja
telefon 506 3211
e-post jaan.mitt@rmk.ee