XI Vereta jahi võitis Indrek Ilomets 23.10

2008. aasta loomafotovõistluse Vereta jaht võitjaks kuulutas žürii fotograaf ja kirjastaja Indrek Ilometsa, kes pälvis selle au esimest korda. Võidutööks valiti foto emisest, kes koos põrsaga üle metsatee kiirustab.

"Vereta jahi konkursil on oluline roll eesti loodusfotograafia kujunemisel," ütles üks jahi korraldajatest Tiit Hunt. "Kui algusaastatel jäi mõnikord fotograafil vajaka teadmisest selles osas, mis või kes on see objekt, keda pildistatakse, siis tänaseks on õpitud loodust rohkem nägema ja tundma. See on läbi aegade viinud edasi seltskonda ennast ja läbi selle ka teisi."

"Näituse tulemustega jäädi üldkokkuvõttes väga rahule, lisaks sisulisele väärtusele läheb tehniline kvaliteet aasta-aastalt aina paremaks," lisas Tiit Hunt.

Seekordsest vapiloomast, tedrest, tegi parima pildi Ingmar Muusikus. Eriauhinnad pälvisid veel Assar Jõepera (RMK ja ajakirja Loodusesõber auhind), Tiit Hunt (ajakirja Eesti Mets auhind), Toomas Tamm (ilm.ee auhind) ja Arto-Randel Servet (ajakirja Jahimees auhind).

Fotojahi käigus tehtud piltidest on žürii valikul kokku saanud näitus, mis jääb Loodusmuuseumi (Lai tn 29a, Tallinn) üles kuni 12. novembrini. Traditsiooniliselt on Vereta jaht toimunud kevadel, kuid tänavu peeti fotojahti proovikorras ka sügisel. Näitusel on välja pandud ka sügisene fotosaak.

Tänavu maikuus toimus RMK Väätsa jahimajandi Põhja-Kõrvemaa piirkonnas juba XI Vereta jaht, kus seekord pöörati erilist tähelepanu tedrele. Fotojahil osales 27 fotograafi. Varasematel aastatel on jahiloomaks olnud sokk, metssiga, kobras, metskits, põder, karu, ilves, metsis ja mäger.

Loomafotovõistlust Vereta jaht korraldavad alates 1997. aastast RMK, Eesti Loodusmuuseum ja Overall Eesti AS. Koostööpartnerid on www.ilm.ee, Fotoluks, MTÜ Loodusajakirjad, ajakiri Eesti Jahimees, Jahimeeste Selts.

Lisainfo:
Tiit Hunt
Telefon 506 7488
e-post tiithunt@hot.ee


Toimetused: Auhinnatud fotod on tasuta kasutamiseks alla laetavad RMK fotopangast aadressil http://foto.rmk.ee. Juhime tähelepanu, et fotode kasutamine tasuta on lubatud ainult 2008. aasta Vereta jahti tutvustavates artiklites ja uudisklippides. Igasugune muu kasutus on lubatud ainult eelneval kokkuleppel foto autoriga.