RMK korraldab looduskaitsekuul üle Eesti 62 matka 30.04

Riigimetsa Majandamise Keskus kutsub tähistama looduskaitsekuud põnevate loodusmatkadega. Mai nelja nädalavahetuse jooksul toimub üle kogu Eesti kokku 62 matka, sealhulgas saab vaadelda linde ja õppida tundma linnulaulu, otsida kevadseeni või osaleda emadepäeva rattaretkel.

RMK looduskasutuse valdkonna juhatuse liige Kristjan Tõnisson märkis, et looduskaitse saab alguse looduse tundmisest ja loodusearmastusest.


„Eesti suurima looduskaitsetööde tegijana on meil soov hoida üleval inimeste looduses liikumise harjumust ning samas ajal pakkuda ka uusi põnevaid teadmisi,” kinnitas Tõnisson.

Kuigi looduskaitsekuu alguseks loetakse tavapäraselt maikuu teist pühapäeva ehk emadepäeva, algavad RMK matkad kohe esimesel nädalavahetusel.

“Pärast pikka talve, mis kuidagi taanduda ei tahtnud, on värskes õhus viibimine meile kõigile hea. Seetõttu on rõõm kinnitada, et meie looduskaitsekuu matkakava on sel aastal erakordselt tihe ja igaüks peaks leidma sealt midagi meelepärast,” märkis Tõnisson.

Neljal nädalavahetusel toimub kokku 62 juhendatud matka peaaegu igas maakonnas, nii mandril kui ka saartel. Loodust tutvustatakse matkajatele erineva teemanurga alt, näiteks toimuvad linnuvaatlusretked ja taimede määramise matkad, saab otsida kevadseeni ja mängida kaardi abil kevadist metsamängu. Ka emadepäevaks tähistamiseks looduses on mitmeid võimalusi, Hiiumaal toimub 11. mail lausa emade rattaretk.

Kõik RMK looduskaitsekuu matkad on tasuta, kuid vajalik on eelnevalt registreerida! Info kõigi matkade kohta ning registreerimislehed leiab https://loodusegakoos.ee/looduskaitsekuu-matkad

Iga matka juures on juhised kohalesaamiseks ning matka korraldava RMK külastuskeskuse kontakt. Kõik RMK külastuskeskused on maikuus nädalavahetustel avatud ja ootavad matkajaid läbi astuma.
Looduskaitsekuu tähistamine sai Eestis alguse 1980. aastal. Teave looduskaitsekuu ettevõtmiste kohta on koondatud Keskkonnaameti kodulehele.