Lagunemisohtlik Saesaare sild Taevaskojas sai uue näo 30.05

Saesaare hüdroelektrijaama paisu sild läbis põhjaliku rekonstrueerimise ning on taas ohutu nii matkajatele kui ka silda ületavale transpordile.

Ahja jõe paisul asuv sild oli oma senisel kujul vastu pidanud juba aastakümneid. „Minu teada tehti viimane suurem remont seal millalgi seitsmekümnendatel. Igatahes oli näha, et ajahammas oli silla kallal oma töö teinud. Silda autoga ületada oli ohtlik, kuid juurdepääsu elektrijaamale on vaja, et tagada jaama tõrgeteta töö. Mure oli ka jalakäijate pärast. Nägime, et silla üks pool muutus nii ohtlikuks, et sinna tuli igaks juhuks panna piirdeaed,“ selgitas olukorda elektrijaama omaniku, AS-i Generaator juhataja Jan Niilo.

Tööde käigus lammutati silla vana tekiplaat koos puittaladega, tehti betoonitöid, parandati sillasambad. Varasematele puidust talade asemele paigaldati metallist talad, lisaks sai sild uue puidust tekiplaadi. Vanad sillapiirded puhastati ning värviti.

Tööd toimusid käesoleva aasta veebruarist aprilli lõpuni. „Saime tähtajast varem valmis, ametlik lõpukuupäev oli 14. juuni,“ rõõmustas Niilo.

Silla rekonstrueerimisel tegi AS Generaator koostööd Riigimetsa Majandamise Keskusega. „Üle silla kulgeb RMK Taevaskodade matkarada ja silla kasutamine peab olema külastajate jaoks turvaline. On hea meel, et ühiselt panustades saime parandada silla väljanägemist ja turvalisust,“ märkis RMK looduskasutuse valdkonna juhatuse liige Kristjan Tõnisson.

Silla rekonstrueerimine maksis 76 230 eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitussummast 30% panustas RMK.

Saesaare. Foto: AS Generaator.