RMK Sagadi metsamuuseumi uus näitus kutsub kulgema metsasele teekonnale

Uudis
01.12.2022

Täna avatakse RMK Sagadi metsamuuseumi uus püsinäitus „Metsane teekond“, kus saab proovile panna nii oma teadmisi Eesti metsadest kui ka lustlikumas laadis metsaeluga tutvust teha.

Sagadi metsamuuseumi juhi Ain Küti sõnul on eestlaste elu kulgenud ikka metsa toel ning metsa mitmekülgseid kasutusvõimalusi ja tähtsust meie identiteedis avab ka uus näitus. „Mets on meie elutunnetust, igapäevaseid toimetamisi ja ka majanduselu mõjutanud sajandeid. Uuel näitusel heidame küll austava pilgu minevikku, aga vaatame siiski ka palju võimalusi pakkuvasse tulevikku,“ sõnas Kütt, avaldades lootust, et põnevat tegevust leiavad näitusel nii lapsed kui ka täiskasvanud.

Metsamehed virtuaalreaalsuse prillides Sagadi metsamuuseumis. Foto Jarek Jõepera
Metsamehed virtuaalreaalsuse prillides Sagadi metsamuuseumis. Foto Jarek Jõepera

Näiteks saab külastaja oma käega katsuda ja silmaga veenduda, kui paljud meid ümbritsevatest asjadest on seotud puiduga ning mis suunas see valdkond areneb. Käsitlemist leiavad ka metsa roll kliimamuutuste leevendajana ning puit hubase elukeskkonna loojana. Viimase teema avamisel tulevad appi virtuaalreaalsuse prillid ning näituse külastaja saab koos Tõnis Niinemetsaga teha kiirrännaku eri ajastu puitmajades – alustades püstkojast ja lõpetades moodsa ristkihtpuitmajaga. Tõnis Niinemetsa südikal juhendamisel saab proovida teha järgi ka loomahääli ning tuletada meelde looduses liikumise etiketti.

Äsja renoveeritud metsamuuseumi kahel korrusel asuv näitus on jagatud temaatilisteks aladeks. Esimesel korrusel saab videoruumis graafilise ülevaate Eesti metsade hetkeseisust ning vaadata metsailust inspireeritud elamusklippi. Teisel korrusel on esindatud järgmised teemad:
Metsamuuseumi esimesel korrusel asub muuseumipood, kus müügil valik puidust ja teistest loodussaadustest valmistatud tooteid. Fuajees saab iga soovija kätt proovida harvesteri simulaatoril.

Näitus „Metsane teekond“ on RMK Sagadi metsamuuseumis avatud iga päev kell 10-16. Sagadi metsakeskuses tegutseb ka looduskool, hotell ja restoran ning muuseumina härrastemaja.

Värske näituse kuraatorid on Ain Kütt ja Katre Ratassepp. Näituse ruumilahenduse, disaini ja eksponaadid kujundas OÜ Pult. Näituse ehitas valmis OÜ Riksen.

Lisainfo:
Ain Kütt
RMK Sagadi metsamuuseumi juht
ain.kytt@rmk.ee
+372 5334 5849

www.sagadi.ee
www.facebook.com/sagadimanor
Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Blogi

Mõnusad molutamise kohad riigimetsas

Hiidlaste eestvedamisel tähistatakse 29. jaanuaril Molutamise päeva. Haarasime mõttest kinni ja panime kirja mõnusad riigimetsa paigad üle Eesti, kus rahulikult mitte midagi teha. Kes homme tõesti  molutada ei jõua, pole hullu, kohad on mõeldud külastamiseks ka muul ajal ning võid südamerahus ka näiteks kevadel ühe molutamise ette võtta. 
29.01.2026
Uudis

RMK joonistusvõistluse parimad tööd trükitakse postkaartideks

RMK korraldatud metsapostkaardi joonistusvõistluse „Metsapostkaart sõbrale“ parimad on välja valitud ning need trükitakse postkaartideks.
23.01.2026