RMK metsaviktoriinil osales üle 10 000 õpilase 17.04

Vaatamata eriolukorrale ja koduõppe tingimustele võttis internetipõhisest RMK metsaviktoriinist osa 10 435 õpilast 241 koolist üle Eesti.

Tänavusel RMK metsaviktoriinil osalemine oli koduõppe tingimustes keerukas nii õpilastele kui ka neid juhendanud õpetajatele ja lapsevanematele, kuid sellele vaatamata osales viktoriinil rekordilähedane hulk koolinoori. Tulemuse sai kirja koguni 10 435 õpilast 928 klassist. Vastajate hulka oli lisandunud palju uusi koole ja juhendajaid, kes leidsid metsaviktoriinist abimaterjale koduõppe korraldamiseks ja mitmekesistamiseks.

„19. korda toimunud RMK metsaviktoriini küsimused olid üles ehitatud nii, et neile vastamine arendaks lisaks faktiteadmistele ka õpilaste arutlemise ja allikakriitilise lähenemise oskust. Need küsimused, kus eri allikad pakkusid vastukäivaid andmeid, osutusidki õpilaste jaoks kõige raskemaks, sest tuli teha valik, millist allikat usaldada,“ ütles RMK külastuskorralduse teabejuht ja viktoriini eestvedaja Tiina Neljandik.

Nooremas rühmas osutus komistuskiviks fotode järgi kaitsealuste liikide äratundmisel mägrapere pilt – internetist andmeid otsides oli tähtis vaadata, mis aastast info pärineb, sest varem oli ka mäger looduskaitse all, ent enam mitte. Vanemas vanuserühmas oli keerulisem vastata küsimusele, millal raielangile jäetud männipuud oma seemned maapinnale „külvavad“. Vastuseks pakuti enamasti suve lõppu ja sügist, kuid teise aasta sügisel küll seemned valmivad käbides, aga käbid avanevad ja poetavad seemneid alles järgmisel kevadel.

Kõik viktoriini küsimused ja kommenteeritud vastused on uudistamiseks lisatud ka metsaviktoriini kodulehele. 

Looduskaitse 110. aastapäeva puhul on metsaviktoriini auhindadeks loodusõppeprogrammid meie rahvusparkide loodusradadel. Auhinna juurde kuulub ka bussisõidu kompensatsioon programmile sõiduks. Iga vanusegrupi parimatele korraldab RMK retke Eesti looduskaitse sünnipaika Vilsandile. Sellest, millal auhinnaretked toimuda saavad, anname juhendajatele teada metsaviktoriini kodulehel ja e-kirja teel.

Metsaviktoriini kaudu õpilastele ja õpetajatele tuttavaks saanud RMK looduses liikuja kodulehte www.loodusegakoos.ee tasub külastada ka edaspidi, et leida õppe- ja matkaradu, lõkke- ja telkimiskohti, juhiseid metsas matkamiseks ning looduse tundmaõppimiseks.

RMK tänab kõiki, kes viktoriinist osa võtsid, ning korraldab uue viktoriini taas järgmisel aastal.

Lisainfo:
Tiina Neljandik
RMK külastuskorraldusosakonna teabejuht
e-post: tiina.neljandik@rmk.ee
telefon: +372 509 9397

Sille Ader
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
e-post: sille.ader@rmk.ee
telefon: +372 5666 5896