GALERII: Üle 1100 kliimakangelase kogunes täna RMK metsaistutuspäevale  17.05

Täna kolmes kohas üle Eesti toimunud RMK istutuspäeval pani enam kui 1100 inimest kasvama planeeritust kaks korda rohkem, 45 000 noort puud. Tänavune metsaistutuspäev on pühendatud globaalsete kliimamuutuste leevendamisele.

„Täna sai mulda enam kui 45 000 noort puud, mis suudavad siduda 1500 inimese keskmise aastase autosõiduga tekkiva süsiniku,“ sõnas RMK juhatuse esimees Aigar Kallas. „Suur aitäh kõigile kliimakangelastele, kes istutamistalgutel osalesid. Huvi metsaistutuspäeva vastu oli nii suur, et grupid täitusid küll enne registreerimise lõpptähtaega, aga puude istutamine on vaid üks viis paljudest, kuidas saame Eesti kliimale head teha,“ lisas Kallas.

Fotod RMK metsaistutuspäevast leiab siit. Fotode autorid on Stanislav Moskov, Aldis Toome ja Are Tralla.

Tänavustele metsaistutuspäevadele registreerus enam kui 1100 inimest, kes istutasid riigimetsa uusi puid Harjumaal Jägalas, Raplamaal Juurus, Tartumaal Võõpstes. Päeva jooksul sai igaüks istutada ligi 50 puud, koguda metsa ja kliima kohta teadmisi teadusteatri Kvark etendusel ja osaleda metsandusteemalisel arutelul.

RMK metsaistutuspäeva ja kliimakangelaste kohta saab lähemalt lugeda https://rmk.ee/kliimakangelane.

Kokku uuendab RMK sel aastal metsa ca 11 700 hektarit metsamaad, millest istutatakse 8050 hektarit, külvatakse 300 hektarit ning looduslikule uuenemisele aidatakse maapinna mineraliseerimisega kaasa 1600 hektaril. 1800 hektarit lehtpuudele sobilikke kasvukohti jäetakse looduslikule uuenemisele. Riigimetsa uuendamiseks vajaminevad taimed kasvatab RMK kaheksas taimlas üle Eesti.

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligikaudu 30% kogu Eestimaast, seal asub 47% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.