Kolm nädalat ja 1800 kilomeetrit: sajad inimesed vallutavad Eesti metsarajad 05.08

Homme saab Võrumaalt Karula rahvuspargist alguse RMK üle-eestiline suurmatk, kus kuuest erinevast Eestimaa punktist alustavad grupid läbivad kokku üle 1800 kilomeetri ja jõuavad 25. augustiks matkapealinna Aegviitu.

Homme algab matka esimene ja kõige pikem, 627-kilomeetrine etapp, mida juhib kogenud matkamees Alar Sikk. RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo sõnul läbivad kõik etapid looduslikult erilisi paiku, kuhu tänu matkateede võrgustiku järjepidevale arendamisele jõuavad nüüd kõik huvilised ka omal käel.

“Kümne aastaga on RMK katnud sisuliselt kogu Mandri-Eesti tuhandete kilomeetrite ulatuses tähistatud ja hooldatud matkateede ning õpperadadega,” selgitas Rammo ning lisas, et nende juurde kuulub ka 727 lõkkekohta ja 444 telkimiskohta. 

Edaspidi plaanib RKM matkateede võrgustikku laiendada ka saartele. “Metsas käimisest, mere- või järvekaldal telkimisest ning ürgse looduse avastamisest on saanud järjest populaarsem puhkamisviis – nii eestlaste kui ka välismaalaste seas,” nentis Marge Rammo, et kui aastate eest tundus eestlaste jaoks ainus puhkuse veetmise võimalus olevat väljamaareis, siis täna näitab matkaradade külastatavus pigem vastupidist. “Kindlasti on siin oma osa ka tänavusel suurepärasel suveilmal."   

RMK loodusradade spetsialisti Andre Kauri sõnul on suurele ühismatkale tänaseks juba kõik kohad välja müüdud. “Julgustan aga kõiki inimesi ka omal käel kotti pakkima ja minema kohtadesse, kuhu nad seni väga sattunud ei ole – näiteks Ida-Virumaale, kust jookseb läbi fantastiline matkatee,” soovitas Kaur. “Kindlasti tuleb aga hoolas olla enda järelt prügi kaasa viimisega ning meeles pidada, et tule tegemine on metsas keelatud!" 

Eesti juubeliaastale pühendatud matka juhendavad kogenud matkajuhid, kes räägivad osalejatele ka looduskaunites kohtades toimunud sündmustest, mis on olnud Eesti ajaloos märgilise tähendusega.  

Lisaks matkale toimuvad erinevates Eestimaa kohtades kõigile huvilistele ka tasuta kontsertõhtud, kus esinevad tuntud näitlejad ja muusikud.