Vereta jahi võitis Jarek Jõepera foto metskitsest  12.10

Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks võidutööks kuulutati Jarek Jõepera foto metskitsest. Eesti parimate loodusfotograafide jahisaagiga saab tutvuda näitusel RMK Tallinna kontori aatriumis kuni 14. novembrini.

Juba 20. korda toimunud Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul on võrreldes algusaastatega tehnika tohutult arenenud ja osavõtjate teadmised loodusest kasvanud. „Teatakse, keda pildistada ja kust neid võiks leida,“ sõnas ta.  

Vereta jahi tänavune meister Jarek Jõepera kirjeldas foto saamislugu: „Päike oli juba kõrgel, otsisin suurest kangaga kaetud oksahunnikust mustreid. Kui end ümber pöörasin, märkasin noorte kuuskede taga ootamatult metskitse, kes mind vaatles. Tema poole kaamerat tõstes soku kannatus katkes ning ta lahkus läbi pungadest tekkinud veepritsmete ja hoogu andvate niitide mustri.“

Jarek Jõepera sai auhinnaks võistluse rändkarika ehk sarvilise viikingimütsi ning kingi Overallilt. Ta on võistluse võitnud ka 2002. ja 2015. aastal, mõlemal korral jänesefotoga.

XX Vereta Jahti peeti 19. – 21. mail Põlvamaal. RMK ja Overalli korraldatavast fotojahist võttis tänavu osa 39 fotograafi, kelle “saakloomaks” oli tänavune aasta loom – metskits.

Eriauhinna said:
RMK auhind – Jaak Lippmaa foto männikärsakast
Ajakirja Eesti Mets auhind - Ingmar Muusikuse foto tiinest metskitsest
Looduse Omnibussi auhind – Indrek Ilometsa foto hallhaigrust
Ajakirja Eesti Loodus auhind – Kaido Haageni foto rohelistest konnadest
Ajakirja Horisont auhind – Argo Argel foto tuttpütist
Ajakirja Eesti Jahimees auhind – Urmas Tartese foto kahest sokust ja ühest kitsest
Tallinna loomaaia auhind – Tõnu Nooritsa foto metskitsekolmikust
Eesti Jahimeeste Seltsi auhind – Olavi Hiiemäe foto põdrast
Ilm.ee auhind – Olavi Hiiemäe foto haigrutest
Hotell Pesa auhind – Merje Aru foto hõbehaigrust
NOR-EST Wood Asi auhind – Remo Savisaare foto koprast
Jägermeistri auhind – Kaarel Vahtramäe foto sokust

Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta Jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

Esimene Vereta jaht toimus 1997. aastal Järvamaal Väätsal. 20 aasta jooksul on võistlusel jahitud kõike ja kõikjal, vee all ja vee peal. Varasematel aastatel on saakloomaks olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk, kährik ja metssiga.

Näitus Vereta Jahi parimatest piltidest on RMK Tallinna kontori aatriumis (Toompuiestee 24) avatud kuni 14. novembrini.

Lisatud foto Vereta Jahi võidutööst (autor Jarek Jõepera), galerii auhinnatud fotodega asub siin.

Vereta jahti korraldavad RMK ja Overall Eesti AS.

Lisainfo:
Tiit Hunt
Vereta jahi korraldaja
Telefon 506 7488
E-post tiithunt@gmail.com