RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
11. mai, 2020

Video suitsupääsukesest lumesajus

Eilne emadepäev tõi 18 kraadi päevasooja, täna keskpäevaks oli järele jäänud vaevalt kraadi jagu sooja ja sadas tihedat lund.
Langevad lumeräitsakad olid suured kui varese pead.
Suitsupääsukest nägin sel kevadel esimest korda 4. mail Lihula lähedal, päike säras. Tänane suitsupääsuke Vääna-Jõesuus oli aga paar tundi “lumevangis”. Linnuke tuli sauna räästa alla viinamarjaväädile lumevarju. 


Vaatas ja ootas, proovis isegi tihedas sajus ära lennata aga sekunditega oli jälle tagasi, kannatas seni kuni veel langesid üksikud vesised räitsakad – lennukõlblik ilm oli taastunud.


Pääsuke pidavat tooma päevasooja ja ööbik öösooja…


Rahvuslind ja nende vidistav laul seostub ikka sooja ja päikselise ilmaga, seda veidram on teda vaadata läbi lumesaju…


Lisa kommentaar

Email again: