RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
11. aprill, 2024

Video: Sarvenäitus lõpetas hirvekaamera hooaja

Hirvekaamera 11. hooaeg sai läbi ning ühtlasi täitus kümme aastat hirvede elu-olu kajastamisest reaalajas.

Hooaeg algas seekord veidi varem - juba septembris, et inimesed saaks osa ka hirvede jooksuaja perioodist. Selleks asus hirvekaamera mõnda aega Saaremaal Mändjala piirkonnas. Pulmatrall kestis Saaremaa jahimeestelegi mõistatuseks üllatavalt lühikest aega ja loiult.

Edasi viidi kaamera juba tuttavale söödaplatsile Tehumardis. Sügisest kevadeni jõudis kaamera ette umbes 60-70 erinevat hirveisendit, kelle seas oli muidugi kõige rohkem hirvepulle, kuid ka tavapärasest enam hirvelehmi ja vasikaid – oli hea hirveaasta!


Videost saame üle vaadata sarved, mis korjatud üles otse kaamera eest, platsi ümbrusest ja ka mõned neist veidi kaugemalt.

Leitud hirvesarvede näitus

Ootame siis uut 12. hirvehooaega sügisel – seniks ilusat aega!

Kommentaarid

16 .aprill, 2024
Ene-Silvia Sarv
Oli nii tore jälgida hirvekaamerat ja selle hooldajaid. Olgu kogu see meeskond tänatud! Minu päevarutiini lööb hirvekaamera puudumine paratamatult augu. Sama on kõigi harjumuspäraste Looduskalendri kaameratega - tahaks neid ikka aasta ringi näha.
16 .aprill, 2024
Ene-Silvia Sarv
Oli nii tore jälgida hirvekaamerat ja selle hooldajaid. Olgu kogu see meeskond ja nende abilised, varustajad jt tänatud! Minu päevarutiini lööb hirvekaamera puudumine paratamatult augu, aga küllap mägrakaamera tuleb asemele! Sama on kõigi harjumuspäraste Looduskalendri kaameratega - tahaks neid ikka aasta ringi näha.

Lisa kommentaar

Email again: