RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
29. detsember, 2021

Video: Nunnu hirvevasikas

Eile öösel ja eile varahommikul käis söödaplatsil hirvelehm koos oma toreda vasikaga. Igal juhul tähelepanuväärne sündmus tavapärases rütmis toimetavas sarvikute seltskonnas. Märkimisväärne sündmus ka selle poolest, et hirvevasikat pole kaamera ees nii lähedal varem olnud võimalik jälgida. Alati on need harvad hirveplatsile jõudnud loomakesed ikka jäänud häbelikena kuhugi kaugemale platsiserva ja vaevu märgatavaks.
Tähelepanelikud vaatajad aga märkisid, et viimastel päevadel on lisandunud hulgaliselt hirvenägusid, keda pole varem siin platsil märgatud. Õhtu jooksul, mis venis öössegi, loeti kokku üle kolmekümne erineva pulli ja sinna hulka veel mõned lehmad ja vasikas.


Videost on näha, et hirvepullid ei näita kuidagi üles isalikku hoolt ega hoolivust vasika suhtes ning tõrjuvad armast loomakest neist “ohutusse kaugusesse”. Raudse närvikavaga vasikas aga end sellest suurt häirida ei lase ja võtab asja rahulikult jäädes kindlaks oma tahtmiste juurde.


Lisa kommentaar

Email again: