RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
15. oktoober, 2020

Video – Kiskjakaamera külalised jooksval kuul

Oktoobrikuust on juba viisteist päeva läinud ja selle aja jooksul pole nähtud ega ka kaamera salvestanud ühtegi suurkiskja liikumist. Ometigi on hundid jälle siin samas lähedal, mille kinnituseks on paari kilomeetri raadiuses mitmel pool metsateedel nähtud susi ekskremendid.

Kes siis selle aja jooksul on pildile jäänud? Esmakordselt ja üllatuseks tuli enne õhtut raiesmikule kuueharuliste sarvedega noor hirvepull, pikalt ta siin ei püsinud – aga nähtud. Konkurentsitult kõige arvukamalt on väikekiskjaid esindanud kährikkoerad, kes on siin raiesmikul arvatavasti ööpäevaringselt. Viieliikmeline kährikute perekond on olnud oktoobri esimestest päevadest alates mitmel korral ja täies koosseisus kohal, ka päise päeva ajal. Terveid ja end talve eel priskeks söönud kährikuid on ju tore jälgida – Olgu võõrliik, mis siis, peaaegu sama kena kui pesukaru.

Rebasel on oma “sõiduplaan”, kui päike tõuseb siis kohal ta on, kas päris kaamera ees või veidi varjatumal moel ning tihti jagab ronkadega puid ja maid.

Korra septembis käis end näitamas üksik kult, nüüd jälle.  

Lindudest on jookval kuul alaliste ronkade kõrval nähtud paaril korral merikotkast. Neid oleks siin kindlasti sagedamini, aga Pärnu lahe meri on praegu maas ning madalas rannavees mulistavad kogred kotkastele kergeks ja ahvatlevaks saagiks.

Hiireviudel kestab rändeaeg, küllap hetkeks kännule laskunud lind oligi “rännumees”.

Kaks hallpea-rähni lendasid kaamera ees olevale väikesele kuusele, varem pole neid siin käinud. Paigatruud hallrähnid liiguvad just sügisel ja talvel suurema kaarega ringi.

Vaadake siis veel kiskjakaamerat, kuni ta on YouTube-st jälle minema lennanud siis veidi kannatust ja saab jälle vaadata.   

PS Praeguse plaani kohaselt lõpetame järgmisel nädalal kiskjakaamerast ülekande. Kaamerajaam vajab hooldust ja veidi täiendust enne, kui viime selle ammu tuttavasse paika Saaremaal – hirveplatsile.

Lisa kommentaar

Email again: