RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
30. november, 2023

Video: Arengud hirveplatsil

Nädalataguse ajaga võrreldes on elu hirveplatsil lausa keema läinud. Külmad ilmad ja mahasadanud lumi on hirved parema toidu otsingul liikvele sundinud, järjest lisandub uusi loomi, keda pole sel hooajal varem nähtud.

Üleeilse ja eilse öö jooksul käis hirvi platsil aga eriti rohkesti, saabujate seas torkas erinevate sarvepartiidega pullide kõrval silma nähtust rohkem seni hirvelehmi ja vasikaid. Ülemöödunud öö jooksul külastas hirveplatsi hinnanguliselt 30+ erinevat hirvenägu, nende seas köitis tähelepanu üks karvasem turris karvadega eriti tore vasikas, kelle kasukat hirveema hoolitsevalt suges. Võimaluste paljususes ei hakkagi oletama, miks see vasikas just selline välja näeb.


Hirvekaamera algusaegadel oli kõige kuulsam ja võimsamate sarvedega pull Huubert, tema pead ehtisid viimati jämedad üheksateistharulised sarved. Nüüd on ka söödaplatsil hakanud käima pull, kellel on sama palju sarveharusid, parempoolsel kümme ja vasakpoolsel üheksa haru, kuid mälu järgi otsustades on praegusel Huubertil sarved vähem massiivsed. Aga temagi teab, et ta on siinse metsa kõige vägevam pull ja käitub vastavalt.


Sündmused edenevad hirveplatsil sedasoodu, et üksikud loomad ja paarist-kolmest hirvest koosnevad seltskonnad on hakanud käima platsil ka päevasel ajal. Eile päeval oli siin üks metskits ja viis hirve saabus kell 14.50. Ei peagi ööst matti võtma, et hirvi näha…


Lisa kommentaar

Email again: