RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
23. juuni, 2015

Vereta jaht Põhja-Kõrvemaal

Maikuus peeti Põhja-Kõrvemaa metsades taas vereta jahti, fotoküttide baaslaager asus RMK Simisalu loodusmajas.

Eestimaa erinevates paikades läbi viidud fotojahti peeti seekord juba 19. korda. Erilise tähelepanu all oli jahiloomaks valitud metssiga, kuid küttida võis muidugi kõike – linde, imetajaid, roomajaid, putukaid, taimi, maastikke...

15 aastat tagasi oli metssiga samuti fotovõistluse jahiloom, kuid siis ei õnnestunud sel ajal veel vähem arvukat looma ühelgi fotokütil nähagi. Seekord tabati looma mitmel korral. Reede õhtust pühapäeva keskpäevani toimunud jahiretkel ei sattunud kaamera ette karu, hunt ega ilves, küll aga püüti pildile mäger.

Kirja said jahialal nähtud, kuuldud ja pildistatud linnuliigid – neid tuli kokku 110.

Küttimisest vabal ajal kõneles ja näitas pilte Aafrika ja Põhja-Ameerika loomadest  Indrek Rohtmets ning Riho Västrik esitles Remek Meeli filmi “Emajõe veemaailm”.

Erakordne juhtum kogu vereta jahi ajaloos oli see, et fotoküttide auto ette tormas äkitselt metskits – sokk surnud ja auto sõidukõlbmatu.

Vereta jahi parimate piltide fotonäitus avatakse sügisel RMK peakontori aatriumis Toompuiestee 24. Fotovõistluse korraldajad on RMK ja Overall Eesti AS.

Val Rajasaare eestvedamisel said kirja selles piirkonnas pesitsevad linnuliigid.

Vereta jahi loom ja tänavuse aasta loom – metssiga.
Foto: Seppo Parkkinen

Kakerdaja kukk.
Foto: Ingmar Muusikus

Hallrästa pojad.
Foto: Ingmar Muusikus

Sookured.
Foto: Ingmar Muusikus

Lisa kommentaar

Email again: