RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
30. september, 2020

Vereta jahi saak

Seoses kevadise koroonakriisiga toimus selle aastane Vereta Jaht kevadel virtuaalselt, ehk iga osaleja pidas fotojahti mai eelviimasel nädalavahetusel oma vabalt valitud piirkonnas.

Traditsiooniliselt kujul leidis see aset nüüd sügisel.

Veretud jahimehed ja –naised kohtusid eelmisel nädalavahetusel Silma Õpikojas Läänemaal, Saunja lahe ääres.

Ilm oli fantastiline ja kostitas meid jahi tipphetkel 26. septembri õhtupimeduses kell 20 samaväärse temperatuuriga. Mis sa hing ikka muud ihkad kui ilusat loodust, head seltskonda, põnevaid jutte maalt ja merelt ning looduse pildistamist soodustavat ilma.  

Jahisaak oli ulukite poolest pigem kesine – fotograafid kohtasid Läänemaa põldudel ja võsa vahel kõiki tavalisi “kahtlusaluseid” – metskitsi, põtru ja “põllujäneseid”. Tippkiskjatest kohati karu, aga see, kas mõmmik ka pildile saadi, selgub siis kui sügisesed tibud on kokku loetud ja piltnikud oma parimad palad üles on andnud.  

Linnujaht oli see-eest külluslik – tänase seisuga võib öelda, et nägime-kuulsime-pildistasime 112 linnuliiki. Elagu sügisene ränne Läänemaal! Eestis harvaesinevatest liikidest vaadeldi randkiuru, punakurk- ja järvekauri jne. 

Me kogume nüüd kribinal-krabinal saagi kokku ja hindame ära, nii et saaks kuu aja pärast, oktoobri lõpus, juba kõigile näidata sügisest Läänemaad oma täies hiilguses ja kevadisi killukesi Eestimaa eri paigust.


Lisa kommentaar

Email again: