RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
08. detsember, 2014

Vereta Jahi fotosaak imetlemiseks üleval

Jaanuari lõpuni on RMK Tallinna kontori aatriumis avatud fotonäitus Vereta Jahis tabatud hetkedest.
Jahti peeti sel aastal 16.–18. mail Hiiumaal, peamiselt Tahkuna jahiseltsi maadel, kuid jahti võis pidada kogu saarel. Tänavune fotosaak annab kena ülevaate Hiiumaa kevadisest loodusest ning sealsetest metsa- ja mereelukatest. Jahiloomaks oli seekord valitud kormoran.

Vereta Jahi meistriks kuulutati Merje Aru – esimene naine, kes on võistluse meistritiitli 18. korraldusaasta jooksul võitnud. Fotovõistluse žüriid võlus võidutöö puhul pildi meeleolu, kus seitse märga kuldnokka endid fotokütist häirimata kivil kohendavad.

 

Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks on fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Fotokaameratega hiiliti ja varitseti väärilist saaki varavalgest hilisõhtuni, jahtijateks 33 loodusfotograafi. 

64 parimast ja huvitavamast fotost koostatud väljapanekut näeb tööpäevadel kell 9-18 RMK Tallinna peakontori aatriumis, Toompuiestee 24, kuni jaanuari lõpuni. Võistluse peakorraldajad on RMK ja Overall. Kõik huvilised on oodatud!

Vaata auhinnatud võistlustöid ja loe nende saamislugu siit: www.flickr.com/photos

Kommentaarid

05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1

Lisa kommentaar

Email again: