RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
09. detsember, 2014

Matsalu rahvuspargis valmis Kloostri sild

Kloostri sild-regulaator on Kasari luhtadele juurdepääsuks ülioluline ning see loob paremad tingimused Kasari luha hooldajatele ning võimaldab parandada luhal pesitsevate lindude elutingimusi.

Täna võeti vastu Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastamisel valminud Kloostri sild-regulaator. Sild-regulaatori valmimine loob turvalise ülepääsu Kasari jõest ja võimaldab luhalt niidetud heinapallid ära vedada. Äsjavalminud Kloostri silla ja 2011 valminud Rõude silla veeregulaatorite varjade ülestõstmisega on võimalik pikendada kevadise suurvee kestust Kasari luhal. See on vajalik lindude pesitsus ja toitumistingimuste tagamiseks veevaestel kevadetel.Võrdluseks foto vanast Kloostri sillast, millest luhahooldajad ohte trotsides oma traktorite ja järelhaagistega üle sõitsid.

 

Lisa kommentaar

Email again: