RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
14. juuni, 2015

Vääriselupaikade koolituse I osa Ida- ja Lääne-Virumaal

Ida- ja Lääne-Virumaal toimusid 01-04. ning 08-11. juunil 2015. a RMK metsnik-metsakorraldajatele suunatud VEP koolituste esimesed tsüklid. Koolitus toimub osalejate suure hulga tõttu kahes rühmas.

Vastavalt Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna koolitustingimustele saavad käesoleval aastal metsnik-metsakorraldajad VEP koolitust kestvusega 126 akadeemilist tundi (akadeemiline tund = 45 min). VEP koolitus viiakse läbi kolmes tsüklis Eesti erinevates piirkondades - kevadel neli päeva Ida- ja Lääne-Virumaal, suvel kaks päeva Raplamaal ning sügisel neli päeva Järvseljal.

Kogu 10-päevase koolituse käigus õpitakse praktikas tundma vääriselupaiku lähtuvalt metsa struktuurist, ajaloost, majandamise jälgedest, indikaatorliikide ja elupaigaspetsialistide esinemise järgi. Koolituse ajast 75% toimub välitööna VEP-des, õppides tundma VEP struktuuri ning indikaatorliike.

Esimese tsükli koolitajateks olid VEP-eksperdid Ahto Täpsi ja Aivar Hallang ning liigieksperdid Mare Leis (samblad), Ede Oja (samblikud), Heino Õunap (putukad) ja Indrek Sell (seened).


Järgneb väike galerii esimesest koolitustsüklist teisele rühmale 08-11.06.2015:


Indrek Sell tutvustas VEP tunnusteks olevaid seeniKuusetaelikut väga sagedasti ei kohtaHaavanääts kasvab haavataelikulHaava tuletaelik tekitab süvendi, ei kasva oksakohtadelTammenahkis surnud tammeokstel ja lamatüvedelHeino Õunap tutvustas VEP-des tegutsevaid putukaid


Suure, lapiku väljumisava jätab hiidkoorKurtnas põlendikuliike uurimasPõelndikult leiti sinikael-pardi muna, tähelepanelik vaatleja näeb seda ka pildilSamblikke tutvustas Ede OjaPisisamblikke tuli uurida läbi luubiJahu-hallsamblik kasvab sagedamini männilHarilikule poorsamblikule on iseloomulikud ümarad augukesed, kasvab sanglepal, kasel, kuusel, vanades niisketes metsadesSammaldest on VEP indikaatoriks paremal pool kasvav säbrik, vaskpoolne tutik aga ei ole VEP indikaatorliik; samblaid tutvustas Mare LeisSellel tüvel on kolm liiki tuhmikuid, kõik VEP indikaatoridMetsas pakuti ka lõunasööki

Tänusõnad koolitajatele ja organisaatoritele, olid toredad ja harivad päevad!

Lisa kommentaar

Email again: