RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
09. september, 2014

Ülevaade PLK hetkeseisust riigimaadel

Suur suvi on möödas ja septembri alguse seisuga tegin väikse ülevaate poollooduslike koosluste hetkeseisust riigimaadel.

8 septembri seisuga oli RMK poolt hallatavatel riigimaadel 27 274,5 hektarit poollooduslikke kooslusi.

RMK poollooduslike koosluste rendilepingutega on kaetud 18263,7 ha, millest Keskkonnaregistri järgsed poollooduslikud kooslusted hõlmavad 16625,5 ha.

Jätkuvalt riigiomandis olevatel õigusvastaselt võõrandatud maadel paikneb veel 7877,8 ha poollooduslikke kooslusi, millest lähitulevikus suur osa kindlasti RMK-le vormistatakse. Seega on lähiaastate riigimaade PLK potentsiaal suurusjärgus 15 000 hektarit.


 

Lisa kommentaar

Email again: