RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
22. juuni, 2017

Tõrvanõmme mänd

See silmapaistev männijändrik elab Pärnumaal Tõstamaa-kandis Tõlli külas samanimelise talu juures künkal.

Erakordselt pahkliku jämeda tüve ja laiuva dekoratiivse võraga põlispuu meenutab kõige rohkem mände Günther Reindorffi kuulsalt joonistuselt "Sibeliuse "Finlandia", millel kujutatud puud kasvavad aga tegelikult hoopistükkis Eesti ja Soome vahel asuval Venemaale kuuluval Suursaarel.

Paarikümne aasta taguse mõõtmise andmetel on männivanal kõrgust 14 m ja tüve ümbermõõt 90 cm kõrguselt 453 cm.  

Vaatamisväärne põlispuu võeti kaitse alla 1991.aastal. Legendi järgi olevat pull kimbutanud kohalikku pereema lastega ja nad männi otsa ajanud, emand aga puu erilisust märgates selle looduskaitsele üles andnud.


Lisa kommentaar

Email again: