RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
17. juuli, 2018

Teistmoodi matkarada

Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala rüppe paksu seene- ja marjametsa on peitunud sillerdav järv ja üks tavatu loodusrada. 

Mustjõe maastikusõiduala laiub Vikipalu-kandis 3 ha suurusel maa-alal vanas liivakarjääris maalilise Mustjõe karjäärijärve kaldal.

Vahelduva liivareljeefiga motospordiala avati 2007.aastal metsamajanduslikult väheväärtuslikku paika vältimaks kontrollimatust maastikusõidust tulenevaid keskkonnakahjusid ja liiklusohtu. Siin on tõesti hea koht harjutada ekstreemset maastikusõitu. 

Mustjõe karjäär loodi kunagi raudtee pikendamiseks vajaliku liiva kaevandamiseks. Esialgu raudteelaiendust rajanud ehituspataljon ehitas liiva objektile vedamiseks ka haruraudtee karjääri ja Mustjõe jaama vahele, mis küll hilisemat kasutust ei leidnud.  

Looduslikult imekaunis kandis asuv maastikusõidurada pakub lisaks kõikvõimalikel motoriseeritud vahenditel rallimisele ka kenasid vaateid karjäärijärvele, suplust kristallselges vees, mis kuumalaine harjal iseäranis populaarne on, ja kuuldavasti ka kalalootust neile, kes väiksest õngesolgutamisest ära ei ütle. 

Palaval suvepäeval tiirutas lisaks mõningatele jahutust otsivatele kohalikele loodushuvilistele peegelsiledal järveveel laisalt paar tuttpütte, ümberkaudsetes metsades on juba korjatavad Vahemerelises kuumuses erakordselt magusaks küpsenud, ent pikalt kestnud kuiva tõttu kängu jäänud kasvuga, pisikesed mustikad,. Fanaatiline korilane leiab vast ka mõne kukeseene. Eile oli siin vaikne…

Lisa kommentaar

Email again: